חשוב לדעת

פאנלים סולאריים הם המרכיב הקריטי בכל פרויקט פוטו- וולטאי, אך רבים מהמתקינים ומבצעי הפרויקטים מתייחסים

לפאנלים כאל מוצר מדף רגיל שהבחירה בו מתבססת על מחיר נמוך. אומר רמי פלר, מנכ"ל RCS "הבחירה בפאנל סולארי איכותי תבטיח החזר השקעה מיטבי בפרויקט סולארי ואת כדאיותו הכלכלית לאורך תקופה של 30 – 25 שנים. חשיבותו של הפאנל דומה לחשיבותו של מנוע מטוס או מכונית או מעבד של מחשב, ומי שמשקיע ברכיבים איכותיים  יראה  פירות  ארוכי  טווח  להשקעתו".  לדברי  פלר,  "רבים מהמתקינים ומבצעי הפרויקטים נוטים לחסוך אחוזים בודדים בפאנלים הסולאריים, ובכך עלולים לסכן את היעילות של פרויקטים בהיקף של מיליוני שקלים

 

Two young technicians installing heavy solar photo voltaic panel on tall steel platform on green tree background. Exterior solar panel voltaic system installation, dangerous job concept.

אז איך בוחרים?

חברת הייעוץ הבינ"ל בלומברג מפרסמת מדי רבעון רשימה של יצרנים Tier1. מדובר ביצרנים אשר פרויקטים שלהם אושרו ע"י מוסדות פיננסיים. נהוג להשתמש ברשימה זו לבחירת פנלים לפרויקטים מסחריים.

אל תסתכן עם פנל עלום שם במחיר נמוך יותר. נהפוך הוא, המומחה ממליץ לבחור פנל איכותי ככל הניתן, כל עוד הפרש המחיר אינו משמעותי.

בדוק מי מייבא את הפנלים. חשוב לדעת כי האחריות שניתנת לכל פנל הינה עבור הלקוח, אך יבואן אמין תמיד יוכל לעזור לך לממש את האחריות טוב יותר.

הפרמטר החשוב מכולם הוא היציבות הכלכלית של היצרן. בענף שאחריות למוצר היא בין 25-30 שנה, חשוב ביותר לדעת שנכון להיום מצבנו הכלכלי הוא הטוב ביותר בענף.

יציבות כלכלית

היציבות של ספק הפאנלים היא מרכיב קריטי נוסף בשיקולי הכדאיות

אחריות

RCS Solar עובדת עם חברה שאכן תפעל לאורך זמן ותעניק ללקוחות את השירות והאחריות הטובים ביותר. טובה בכל הפרמטרים!